Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii DoMOStwo w Żychlinie
System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

O ośrodku

Myśl przewodnia naszych działań terapeutycznych

Najważniejszą rzeczą dla powodzenia terapii jest pełna psychiczna, duchowa i fizyczna obecność terapeuty oraz zaangażowanie w to co dzieje się w danym momencie.
 

MŁODZIEŻOWY OŚRODEK SOCJOTERAPII „DoMOStwo” w ŻYCHLINIE

To placówka przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży, które z powodu zaburzeń rozwojowych, trudności w uczeniu się i zaburzeń w funkcjonowaniu społecznym zagrożone są niedostosowaniem społecznym i wymagają specjalnej organizacji nauki, metod pracy, wychowania i socjoterapii.

Wychowaniem, terapią i edukacją zajmują się specjaliści resocjalizacji i socjoterapii, psycholog, pedagodzy oraz nauczyciele z kwalifikacjami trenerskimi
i instruktorskimi.

MOS stwarza młodym ludziom możliwość ukończenia szkoły jak i otrzymania pomocy w okresie dorastania, kiedy to wzrastają trudności i problemy młodych ludzi w przystosowaniu się do otoczenia.
Zadaniem Ośrodka jest wspomaganie dzieci i młodzieży w rozwoju i pojmowaniu rzeczywistości poprzez realizowanie w socjoterapii celów rozwojowych, edukacyjnych i terapeutycznych, co prowadzi do modyfikacji ich dotychczasowego postępowania.

WYCHOWANKOWIE
To młodzież w wieku od 13 do 18 lat w normie intelektualnej, zagrożona niedostosowaniem społecznym. W uzasadnionych przypadkach wychowankowie mogą kontynuować naukę w naszej placówce po ukończeniu 18 lat , jednakże ich pobyt w ośrodku wiąże się z zawarciem kontraktu. Wychowankowie  realizują indywidualne programy terapeutyczne, korzystają    z  pomocy edukacyjnej, korzystają  z propozycji aktywnego wypoczynku,  zajęć terapeutycznych

 

SZKOŁA    
Pomagamy  młodzieży w rozwiązaniu trudności edukacyjnych

RODZINA  
Udzielamy wsparcia i pomagamy budować relacje

RÓWIEŚNICY   
Pomagamy w nawiązaniu kontaktów i dobrych relacji
      oraz rozwijamy pasje i zainteresowania

ZDROWIE    
Promujemy zdrowy i aktywny styl życia

 

Młodzież wraz z kadrą placówki  tworzą społeczność korekcyjną opierającą się na zasadach bezpieczeństwa, otwartej komunikacji, przestrzeganiu ustalonych reguł, samorządności i odpowiedzialności za rozwój wszystkich jej uczestników.
W skład Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii wchodzą:
 Szkoła Podstawowa i Gimnazjum

Placówka zapewnia całodobową opiekę wychowankom

Grupy wychowawcze liczą do 12 wychowanków

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Ewa Rutkowska 03-01-2017 22:05:05
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Jarek Janowski 03-01-2017
Ostatnia aktualizacja: Ewa Rutkowska 03-01-2017 22:05:44